
Kristiansand jakter bortepoeng mot ØIF Arendal
Søndag 5. oktober er en ekstra spennende dag her på sørlandet. Klokken 18:30 er det duket for et intenst Sørlandsoppgjør i Sparebanken Norge Amfi Arendal når ØIF Arendal Elite tar imot KRS Topphåndball i REMA 1000-ligaen. Det er alltid nerve og prestisje når disse to klubbene møtes, og denne gangen har bortelaget alt å vinne.
Ser vi på tabellen, ligger ØIF Arendal foreløpig på 7. plass etter fire kamper, mens KRS topphåndball har plassert seg på 12. plass etter tre kamper. Det er tidlig i sesongen, men hvert eneste poeng teller, og KRS vet at en borteseier her kan gi et viktig løft i jakten på trygg plass i ligaen.
For hjemmelaget er det flere spillere å holde øye med. Victor Baltzer Hansen har vært en motor i angrepsspillet med både mål og assists, og sammen med Vemund Norheim Ask, som har levert tosifret både i scoringer og målgivende, utgjør han en farlig duo på bakspillerplassene. I tillegg har keeper Kristijan Jurisic allerede vist seg som en bauta bakerst med solide redninger.



KRS topphåndball har på sin side flere spillere som virkelig kan prege kampen. Linjespiller Lars Eirik Larsen har imponert så langt og gir laget en viktig dimensjon i linjespillet. Alexander Djordjije Mitrovic har markert seg en viktig spiller på på høyre bak – med en mindre spilt kamp enn de andre – med både målteft og gjennombruddskraft. I tillegg har Tollef Lindqvist levert strålende arbeid på høyrekanten.



Alt ligger til rette for en kamp med høy temperatur, raske kontringer og fysisk forsvarsspill. ØIF Arendal vil selvsagt forsøke å utnytte hjemmebanefordelen, men Kristiansand kommer til Arendal med selvtillit etter kampen mot Kolstad og med et sterkt ønske om å vise at de kan bite fra seg i årets REMA 1000-liga. Spørsmålet er om ØIF Arendal klarer å stå imot trykket, eller om Kristiansand stikker av med en av sesongens mest prestisjefylte borteseire.
Neste hjemmekamp
Hvor: Aquarama
Dato: 12. oktober
Klokken: 18.00
Mot: Drammen
Billetter: https://krs.woow.no/home